Historie Halloweenu

31. října 2008 v 11:30 | < ♥ Alca Animals ♥ >
Historie Halloweenu sahá až k dávnověkým Keltům. Tehdy se rok dělil na dvě období - období hojnosti a období zimy a hladu. V listopadu pro ně začínala doba temna, zásoby potravy se rychle tenčily a lidé v první listopadový den uctívali svého Boha Mrtvých - Anwinna. Lidé věřili, že té noci se domů vraceli duše zemřelých a vyhledávaly tak pomoc příbuzných, aby jim pomohli překročit onu hranici do Zeme Mrtvých. Lidé proto vyráběli svítilny z vydlabaných řep, aby duchům posvítili na cestu. Sami se převlékali do starých cárů a malovali si obličeje, aby se sami uchránili před zlými duchy.
Té noci se říkalo Samhain.


Ve 20. letech 20. stol. se začaly konat první oficiální městské oslavy a v dnešní době si lidé zdobí dům, vyrábějí dýňové svítilny a pečou dýňové koláče. Děti se těší, až se převlečou za strašidla všeho druhu a budou chodit od domu k domu s krátkou větičkou - trick or treat (trik nebo dobrotu). V případě, ze majitel domu řekne trik, vám strašidla musí něco předvést, např. stoj na hlavě a podobně. Dotyčný majitel domu je většinou také obdaruje sladkostmi a ovocem. I když upřímně řečeno, dnes jsou strašidla někdy velmi náročná a mnohdy vyžadují odměnu i peněžitou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Miss.Šuliiinka=Bejuu!!!..I laff you 4 ewer!!(sbénka) Miss.Šuliiinka=Bejuu!!!..I laff you 4 ewer!!(sbénka) | Web | 31. října 2008 v 13:58 | Reagovat

škoda že u nás se neslavíí..=´(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.